כיצד עוזרים מדרסים כשיש דלקות בכף הרגל

כיצד עוזרים מדרסים כשיש דלקות בכף הרגל

כפות הרגליים שלנו הן איברים עדינים וקטנים במבנה שלהן, אבל בעלות גמישות ואיתנות יוצאות מהכלל שמסייעות להן לשאת את משקל הגוף, לשמור על יציבה נכונה, לצעוד כמו שצריך ולבלום את הזעזוע הגדול שהגוף והשלד היו עלולים לספוג כתוצאה מהחבטות של הנחת כף הרגל על הרצפה. התנועה הלא נתמכת של כף הרגל והיציבות המעורערת שלה בגלל מבנה אנטומי לקוי מולד או שחיקה או פגיעה שנגרמת אחרי שנים רבות של הליכה בנעליים שאינן מתאימות למבנה האנטומי של האדם או משקל יתר שהלך ושחק את כל הסחוסים והמפרקים לאט. יש לדעת כי לכל בעיה של מבנה האנטומי יש דרך התמודדות פשוטה מאוד והיא השימוש במדרסים ייעודיים שכל אחד יכול להתאים לעצמו אצל בעלי המקצוע המתמחים בכך. היתרונות של מדרסים אלה גדולים מאוד.

כיצד מדרסים מסייעים לטיפול בדורבן?

דורבן בעקב הוא זיז מעובה וגרמי שמתפתח עם הזמן בגלל דלקת ברגל שנמשכת זמן רב. הדלקת נגרמת בחיבור שבין הגידים והרצועות לעצמות כף הרגל, ולכן היא מסיבה כאב רב ומונעת תפקוד יומי כמו הליכה ועמידה. זוהי אינה בעיה רפואית מולדת אלא נרכשת לחלוטין עם הזמן, בגלל הלחץ והעומס שמוטלים על הנקודה שבה הוא מתפתח. כאשר אין תמיכה לרגל מלמטה, הרגל מתעוותת כל הזמן בצעידה כך שהמאמץ שהיא מפעילה נגד העומס גורם לקרעים קטני בגידים ובשרירים, שבהם מתפתחת דלקת. כך מצטלקת הדלקת הכרונית ועוברת שקיעת סידן מתמשכת עד שנוצרת שם העצם הקטנה הנראית כמו קוץ ונקראת דורבן.

דלקות ובעיות רפואיות נוספות

התגובות של ההסתיידות יכולות לקרות לאורך העצמות בכלל, תלוי במבנה ובפעילות של האדם וכן הדלקות יכולות להיגרם לאורך גידים ועצמות נוספות בכף הרגל. יכולה להתפתח דלקת לאורך הגידים והרצועות בשאר כף הרגל בגלל צורת הנחת הרגל על הקרקע בלי ריכוך וספיגה מתאימה על ידי ממדרסים. כאשר אנשים הולכים בנעליים שאינן מותאמות למבנה האנטומי שלהן, הרגל מנסה לפצות את עצמה כל הזמן על המחסור בתמיכה ולכן הדלקות מתפתחות בכל מקום שהעומס יוצר קרעים קטנים.

מה אפשר לעשות?

מדרסים נבנים לכל אדם לפי המבנה האנטומי המיוחד שלו כדי לתת מענה מדויק לבעיות ולליקויים האנטומיים שלו שמונעים ממנו תמיכה ובימה נכונה נגד הזעזועים. מדרסים מחזיקים טוב יותר את הקשת שתפקידה להגמיש את כף הרגל והתנועה, לתמרן טוב יותר בין הפרשי גבהים ולרכך את החבטה בזמן הנחתת כף הרגל על הרצפה. כמו כן, מדרסים מסייעים ליציבה נכונה ולחלוקת משקל הגוף בין הרגליים נכון יותר. המדרסים מסייעים לעצמות כף הרגליים לשאת את משקל הגוף ובכך מונעים ממנה את הקרעים ברקמות הרכות שנגרמות כאשר לא משתמשים בהם. עוד מסייעים המדרסים למניעת כאבי ברכיים, גב ושלד שנוצרות כתוצאה מחוסר התמיכה בשלד על ידי כפות הרגליים והצורך של הגוף לפצות את עצמו כל הזמן על ידי הטיית הגו, החזקת ברכיים וירכיים בצורה לא נכונה ועיוות מרכז הכובד של הגוף.

מדרסים זה שווננפלד אורטופדיה