נעליים רפואיות

נעל רפואית או נעל אורטופדית, מוגדרת כנעל הבנויה לתת מענה לבעיה תפקודית או מבנית בכף הרגל. הגדרה זו רחבה וניתן לכלול בתוכה את הנעליים שנמכרות כמוצר מדף, או נעל שעברה שינוי הן בסוליה או באופן השריכה וההידוק לרגל, או נעל שנבנית בהתאמה אישית.

בניית נעליים בהתאמה אישית, נעשית בהכרח כאשר יש מידה לא מקובלת או עיוות חריג בכף הרגל, כאשר יש הבדל משמעותי בגודל ובמבנה בין רגל אחת  לשניה, או קיצור משמעותי של גפה מעל 4 ס”מ.

צניחת כף רגל + עיוותים קשים המחייבים התקנת קפיץ אחורי במקום מכשיר
בנעל בגובה “צנחנים”.

Cavus foot  – בעלי קשת גבוהה חריגה, כתוצאה מכך, חלוקת המשקל והעומס ממוקד באזורים קטנים בכף הרגל, ובכך יכולים להיווצר יבלות בדך כלל באזור בסיס מפרקי המסרק METATARSUS  .

חולי סוכרת או דלקת מפרקים   RHEUMATOID ARTHRITIS עם עיוותים קשים, נדרשים עבורם נעליים עם מבנה אנטומי ייחודי, אשר המידות הן העתקה של מבנה כפות הרגליים בעזרת תחבושות גבס או בטכנולוגיה של סריקת לייזר תלת ממד.
עיצוב נעליים רפואיות מתבצע ע”י אנשי מקצוע שהוכשרו כסנדלרים רפואיים, המצריכים ידע באנטומיה ופתולוגיה וביומכניקה של כפות הרגליים והגוף ויכולים לייצר ולתת מענה בעזרת הנעליים המיוחדות שבעצם הופכים להיות כמכשיר רפואי המקנה יכולת תפקוד והליכה לבעלי צרכים מיוחדים.

לרוב, מימון הנעליים נעשה ע”י זכאי משרד הבריאות או משרד הביטחון, למי שעבר וועדה רפואית וסופקה לו הזכאות.

שווננפלד אורטופדיה נכנסה לחזית הטכנולוגיה בבניית נעליים בעזרת סריקת תלת ממד ועיצוב אימום הנעל בעזרת תוכנה ייעודית והדפסה תלת ממד של האימום. טכנולוגיה זו מאפשרת להגיע לדיוק גבוה בהתאמת הנעליים ופתרון בעיות מורכבות.

מדרסים זה שווננפלד אורטופדיה